BLOG

Łazienka nie musi być czarno-biała.

05 lut 2014, Posted by ARTES DESIGN in Design

Firma Villeroy&Boch wprowadziła do swojej oferty płytek ciekawą kolekcję Pro Architektura. Zawiera płytki do zastosowań zarówno na posadzki, jak i ściany, w szerokiej gamie formatów.

Moduły kwadratowe zaczynają się od 2,5×2,5 cm, występują następnie występują w formatach zwiększających się o 5 cm aż do formatu 30×30 cm, a kończą się na formacie 60×60 cm. Oprócz kwadratowych płytek znajdziemy w kolekcji także prostokątne 10×30 i 30×60 cm.

blog_1

Paleta kolorystyczna jest bardzo rozbudowana, zarówno w tonacjach ciepłych, jak i chłodnych.

Nasza firma przygotowała pokazowe aranżacje łazienek przy użyciu tej kolekcji. Wykorzystaliśmy różne moduły, które przy odpowiednio dobranych fugach idealnie spasowują się ze sobą. Pokazaliśmy dwie wersje – w jednej tłem dla palety chłodnych tonacji zrobiliśmy biel, druga wersja, nieco etniczna w wyrazie, bazuje na czarnych płytkach przemieszanych z ciepłą gamą kolorów.

Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzą się na jednej ścianie, tworząc swojego rodzaju mozaikowy obraz.

Nie trzeba się obawiać wyboru fug. Można oczywiście zastosować różne rodzaje fug – czarną lub białą do płytek podstawowych oraz wybrany kolor do miejsc gdzie mamy płytki różnokolorowe. Dobrze będzie też wyglądać fuga jednego rodzaju. W naszych aranżacjach użyliśmy fugi niebieskiej pastelowej (w białej wersji) oraz żółtej fugi w wersji czarnej.

DSC_2123 as Smart Object-1

Zachęcamy do zabawy z formatem i kolorem:)