BLOG

Kuchnia na poddaszu

24 cze 2014, Posted by ARTES DESIGN in Design, Wnętrza

Poddasza są ciekawymi przestrzeniami o zindywidualizowanym charakterze. Skosy i drewniane słupy czy belki konstrukcyjne nadają im niepowtarzalny klimat, ale stanowią też utrudnienie w rozplanowaniu funkcjonalnym.

Artes Design projektowało m.in. kuchnię na poddaszu w jednym z poznańskich mieszkań. Założeniem było wyeksponowanie drewnianych słupów oraz nawiązanie do dębowej posadzki, którą wybrał Inwestor. W tym celu zastosowaliśmy drewniany blat dębowy, wykończony olejem.

2

Fronty mebli kuchennych zaprojektowaliśmy możliwie neutralne i minimalistyczne: w białym lakierze z dodatkami złamanego niebieskiego, nawiązującego do grafiki w przedpokoju. Zrezygnowaliśmy z okuć na rzecz niewidocznych uchwytów wyfrezowanych bezpośrednio we frontach. Ściany wykończyliśmy białym szkłem wtapiającym się wizualnie w ściany. Szkło świetnie sprawdza się w kuchni zamiast standardowych płytek – ma nowoczesny charakter i  jest łatwe w utrzymaniu ze względu na brak fug.

3

W tym wnętrzu staraliśmy się zminimalizować ilość szafek wiszących, żeby nadać kuchni możliwie lekki wyraz. Chcieliśmy jednocześnie wykorzystać przestrzeń ściany za słupem wchodzącym w zabudowę, co uzyskaliśmy dzięki półkom na kieliszki i inne podręczne akcesoria.

4

Oprócz halogenowego podświetlenia sufitu wprowadziliśmy diodowe podświetlenia w górnych elementach zabudowy kuchennej. Daje ono  subtelne doświetlenie kuchni wieczorem i buduje klimat.